KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10112061
*
nr 1011 2061
Lennart Iverus
(1930-2012), Sverige
Etsning, Lennart Iverus (1930-2012), 'Komposition med Kasetter', Sign 1960, 11/30, motivet: 34 x 26
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2016
kl 19:44:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 21:46:58
1
150 kr
5/1 12:56:16
2
200 kr
11/1 19:39:49
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Läs mer om Lennart Iverus
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart iverus svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47
*
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Läs mer om Lennart Iverus
nr 1011 2061
Lennart Iverus
(1930-2012), Sverige
Etsning, Lennart Iverus (1930-2012), 'Komposition med Kasetter', Sign 1960, 11/30, motivet: 34 x 26
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/1 21:46:58 | 1 | 150 kr |
| 5/1 12:56:16 | 2 | 200 kr |
| 11/1 19:39:49 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Iverus
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.Läs mer om Lennart Iverus
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart iverus svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47



